Technický vývoj v čase

Dvacáté století přišlo se spoustou změn, včetně filmového byznysu. Vyvíjela se televize, rádia, kamera i fotoaparáty . Technika zažila obrovský skok za druhé světové války, kde v tehdejším Německu lidé neměli práci. Proto Hitler přišel s nápadem výrobou spoustu množství zbraní, ale vysílaček či jiné elektroniky potřebné v boji, a Němci měli práci hned.

I když Studená válka se nevyznačovala přímo boji, i tak mezi dvěma bloky, tedy Sovětským a Americkým vládla napjatá atmosféra. Bloky soupeřily nejen v oblasti sportu a kultury, ale také ve zbrojení nebo třeba vědě a výzkumu.

Klidná současnost

Ve dvacátém prvním století sice nemusíme vyrábět tolik zbraní, jako v minulosti, protože ve světě vládne mír, tedy alespoň pro zatím. Nikdy totiž nevíme, jestli se sílící terorismus nezvrhne v něco více. Jinak si v pohodlí teplíčka můžeme v klidu žít naše vlastní životy a organizovat si čas dle libosti. Věda je kupředu a změnilo se toho oproti minulosti spoustu. Od chytrých telefonů s internetem, po možnost 3D tisk u, díky kterému si můžete vytisknout i trojrozměrný předměty.

Tags: Štítky: